Piece węglowe

Porównaj ceny kotłów i piecy w swojej okolicy.

  • 1. Otrzymasz kilka niewiążących ofert cenowych,
  • 2. Bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • 3. Oszczędzisz czas i pieniądze.

Piece węglowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ są dość tanie w eksploatacji. Zakup pieca węglowego w porównaniu i z innymi piecami grzewczymi  jest stosunkowo tani.

 

Ponad to węgiel jako paliwo do pieca c.o. cechuje stabilna i w miarę niska cena. W dodatku węgiel jest jednym z najpopularniejszych paliw grzewczych dzięki czemu jest łatwo dostępny na rynku.

 

Decydując się na piec węglowy należy zastanowić się gdzie będziemy składować węgiel . Paliwo to zajmuje dość dużo miejsca a w dodatku brudzi.

 

Należy również zastanowić się nad utylizacją odpadów z pieca węglowego.  Popiół z węgla kamiennego w przeciwieństwie do tego z drzewa nie nadaje się na nawóz.

 

Korzystanie z pieca węglowego

 

Piece węglowe mają też wady. Przede wszystkim konieczność systematycznego uzupełniania paliwa do pieca węglowego sprawia, że jego użytkowanie jest dość uciążliwe.

 

Oczywiście na rynku dostępne są piece węglowe  wyposażone w automatyczny podajnik tzw. piece węglowe retortowe. Jedna jest to rozwiązanie dużo droższe.

 

Należy również pamiętać, aby piec węglowy działał prawidłowo należy co najmniej raz w roku kontrolować przewody wentylacyjne, a dymowe przynajmniej raz na kwartał.

 

Piece węglowe a ekologia

 

Piece węglowe w porównaniu z innymi piecami c.o. dostępnymi na rynku znacznie bardziej  zanieczyszczają środowisko.

 

Producenci piecy węglowych cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami mającymi zmniejszyć ilość szkodliwych produktów powstałych w procesie spalania, aby uczynić piece węglowe bardziej ekologicznymi.

 

Porównywarka cen instalacji piecy i kotłów

 

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj kilka ofert piecy węglowych, które ogrzeją twój dom lub firmę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku instalatorów kotłów i piecy.

wyceń bezpłatnia

ZOBACZ TAKŻE: