Piece Hajnówka

Porównaj ceny kotłów i piecy w swojej okolicy.

  • 1. Otrzymasz kilka niewiążących ofert cenowych,
  • 2. Bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • 3. Oszczędzisz czas i pieniądze.

Nie marnuj czasu. W naszym serwisie zarejestrowani są instalatorzy piecy c.o. z całej Polski.

Wybierz województwo, miasto i znajdź idealny piec c.o. w najbliższej okolicy.

Piece Hajnówka

Wśród piecy z Hajnówki popularne stały się piece węglowe zwłaszcza piece z podajnikiem. Są to piece centralnego ogrzewania, których paliwem jest węgiel a konkretnie ekogroszek.

 

Omawiany rodzaj pieca z Hajnówki należy do grupy urządzeń nowoczesnych oraz ekologicznych. Piece z Hajnówki z automatycznym podajnikiem cechują się tym, że paliwo w nich spala się w sposób ciągły. W tradycyjnych piecach c.o. natomiast przynajmniej raz na dobę trzeba na nowo rozniecić ogień.

 

Piece z Hajnówki posiadają podajnik w pełni zautomatyzowany, do którego zasypuje się paliwo. Następnie specjalne sterowniki przekazują niewielkie porcje paliwa do komory spalania.

 Zalety pieca z podajnikiem

To rozwiązanie sprawia, że piece z automatycznym podajnikiem nazwane zostały jako bezobsługowe. Zadaniem posiadacza tego pieca w Hajnówce jest dosypywanie do podajnika paliwa w odstępach czasowych wynoszących raz na dobę albo raz na kilka dni.

 

Odstępy czasowe uzupełniania paliwa w piecach z podajnikiem uzależnione są od warunków panujących na zewnątrz oraz od oczekiwanej temperatury w pomieszczeniach.

 

Piece z Hajnówki z automatycznym podajnikiem charakteryzuje fakt, iż w procesie spalania nie powstaje dym, który mógłby wypełnić pomieszczenie z piecem c.o.

 

Systematyczne i powolne podawanie paliwa przez podajnik sprawia, że proces spalania następuje wolno i pali się tylko tyle paliwa, ile podajnik dostarczy do komory.

 

W tradycyjnych piecach z Hajnówki proces spalania następuje gwałtownie, ponieważ cała komora spalania zostaje ręcznie zapełniona, co doprowadza do powstania dymu.

Porównywarka cen instalacji piecy i kotłów

 

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj kilka ofert piecy w Hajnówce, które ogrzeją twój dom lub firmę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku instalatorów kotłów i piecy.

wyceń bezpłatnia

ZOBACZ TAKŻE: