Piece centralnego ogrzewania

Porównaj ceny kotłów i piecy w swojej okolicy.

  • 1. Otrzymasz kilka niewiążących ofert cenowych,
  • 2. Bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • 3. Oszczędzisz czas i pieniądze.

Piece centralnego ogrzewania to bardzo szerokie pojęcie, służące do określania systemów c.o. oraz urządzeń służących do ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowej.

 

Piece centralnego ogrzewania mogą być zasilane różnymi rodzajami paliwa. Na rynku dostępne są piece c.o. na paliwo stałe (tj.  drewno, węgiel, ekogroszek),  paliwa płynne i gaz.

 

Jak działa piec centralnego ogrzewania?

 

Bez względu na rodzaj paliwa zasada działania piecy c.o. jest bardzo podobna. Piec centralnego ogrzewania jest zasilany paliwem, które może być dostarczane bezpośrednio przez użytkownika pieca c.o. lub automatycznie za pomocą automatycznego podajnika.

 

Jak dbać o piec centralnego ogrzewania?

 

Paliwo trafia do paleniska gdzie następuje proces spalania. Przy różnych paliwa proces ten wygląda różnie. Jednak we wszystkich piecach centralnego ogrzewania niezwykle istotny jest dopływ świeżego powietrza, bez którego proces spalania nie byłby możliwy.

 

Powstałe w ten sposób ciepło jest przekazywane do wymiennika ciepła, który rozprowadza ciepło po domu i ogrzewa wodę.

 

Należy pamiętać, aby piec centralnego ogrzewania działał prawidłowo należy go regularnie sprzątać czyścić i serwisować. W procesie spalania wytwarzają się liczne odpadki w postaci popiołu, które nieusuwane mogą uszkodzić piec c.o.

 

Wyjątkiem są tutaj piece gazowe ,w których spalenie jest niemal całkowite.

 

Porównywarka cen instalacji piecy i kotłów

 

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj kilka ofert piecy centralnego ogrzewania, które ogrzeją twój dom lub firmę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku instalatorów kotłów i piecy.

wyceń bezpłatnia

ZOBACZ TAKŻE: