Kotły na olej opałowy

Porównaj ceny kotłów i piecy w swojej okolicy.

  • 1. Otrzymasz kilka niewiążących ofert cenowych,
  • 2. Bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • 3. Oszczędzisz czas i pieniądze.

Jeszcze kilka lat temy kotły na olej opałowy cieszyły się dużą popularnością. Jednak dziś w związku ze wzrostem cen oleju opałowego, spadło również zainteresowanie kotłami na olej opałowy.

 

Jaki wybrać kocioł na olej opałowy

 

Dostępne na rynku kotły olejowe to w większości stojące kotły jedno i dwufunkcyjne. Do najefektywniejszych kotłów opałowych należy zaliczyć kondensacyjny kocioł olejowy.

 

Zakup kondensacyjnego kotła olejowego jest ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż sprawność kondensacyjnego kotła na olej opałowy jest nawet o 10% większa niż pozostałych kotłów olejowych.

 

Dzięki temu możemy choć trochę zoszczędzić na paliwie do kotła na olej opałowy.

 

Zalety kotła na olej opałowy

 

Kotły na olej opałowy mają wiele zalet. Jeśli chodzi o komfort ogrzewania domu i podgrzewania ciepłej wody to kotły olejowe mają bardzo podobne parametry do kotłów gazowych.

 

Warto jednak podkreślić, że kotły na olej opałowy są bezpieczniejsze od kotłów gazowych, ponieważ nie tworzy się w nich mieszanka wybuchowa.

 

Dodatkową zaletą posiadania kotła na olej opałowy jest duża ilość dostawców tego paliwa na rynku. Dzięki czemu zawsze łatwo i szybko możemy kupić olej opałowy do kotła c.o.

 

Wady kotła na olej opałowy

 

Niestety kotły na olej opałowy mają również wady, do których możemy zaliczyć przede wszystkim wysoką ceną oleju opałowego, która jest uzależniona od cen ropy.

 

Kotły na olej opałowy wymagają rónież  systematycznego czyszczenia i regulowania palników. Co na co dzień jest dość uciążliwym zadaniem.

 

W dodatku należy mieć miejsce do magazynowania oleju opałowego do kotłów c.o. Zwłaszcza jeśli uda nam się kupić więcej oleju opałowego w korzystnej cenie.

 

Porównywarka cen instalacji piecy i kotłów

 

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj kilka ofert kotłów na olej opałowy, które ogrzeją twój dom lub firmę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku instalatorów kotłów i piecy.

wyceń bezpłatnia

ZOBACZ TAKŻE: