Kocioł na biomasę

Porównaj ceny kotłów i piecy w swojej okolicy.

  • 1. Otrzymasz kilka niewiążących ofert cenowych,
  • 2. Bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • 3. Oszczędzisz czas i pieniądze.

Kocioł na biomasę ma wiele zalet. Co do zasady kotły na biomasę przeznaczone są do spalania paliw niskokalorycznych tj. drewno, słoma a także torf i brykiet drzewny.

 

Czym można palić w kotle na biomasę?

 

W kotle na biomasę można również palić trocinami i suchmi liśćmi. To świetne rozwiązanie dla osób, które na jesieni borykają się z problemem liści w ogrodzie. Dzięki kotłowi na biomasę zyskuje się dodatkowo paliwo do ogrzania domu całkiem za darmo.

 

Oczywiście taki rodzaj paliwa ma znacznie mniejszą masę i przez to mniej energii, dlatego do kotła na biomasę taki rodzaj paliwa należy znacznie częściej dokładać.

 

W kotłach na biomasę można również spalać paliwa tradycyjne np. węgiel. Wówczas proces spalania przebiega z większą sprawnością przez co ogrzewanie jest tańsze.

 

 Rodzaje biomasy

 

Na rynku dostępne są kotły c.o. specjalnie przygotowane do spalania biomasy świeżej lub przetworzonej. Automatyczne systemy c.o., ze zbiornikiem paliwa i automatycznym podajnikiem dozującym oraz ze specjalnie wykonanym rusztem, umożliwiają spalanie biomasy o wysokiej wilgotności.

 

Dla przykładu najprostszym i najtańszym kotłem do spalania biomasy w systemie automatycznym jest kocioł na pellet, który przypomina kocioł c.o. do spalania popularnego ekogroszku węglowego, różni się tylko konstrukcją palnika.

 

Istnieją także uniwersalne kotły na biomasę, które umożliwiają spalanie w tym samym urządzeniu ekogroszku i pelletu oraz ziarna, dzięki temu użytkownik może stosować to paliwo do kotłów c.o., które w danym momencie jest najkorzystniejsze cenowo.

 

Dla kogo kocioł na biomasę

 

Kotły na biomasę świetnie sprawdzają się do ogrzania zarówno domu jak i warsztatów czy też hal produkcyjnych. Niewątpliwą zaletą kotłów na biomasę są niskie koszta eksploatacji. Zwłaszcza w porównaniu do kotłów na olej opałowy, gaz czy prąd, których ceny stale rosną.

 

W dodatku część biomasy możemy generować sami, z liści opadłych z drzew, gałęzi czy też innych naturalnych odpadów. W dodatku możliwość przerzucenia się na inny rodzaj paliwa do kotła c.o. jest znaczym ułatwieniem przy użytkowaniu kotła na biomasę.

 

Porównywarka cen instalacji piecy i kotłów

 

Zaoszczędź pieniądze. Znajdź i porównaj kilka ofert kotłów na biomasę, które ogrzeją twój dom lub firmę. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz oferty od kilku instalatorów kotłów i piecy.

wyceń bezpłatnia

ZOBACZ TAKŻE: